Przeprowadzamy profesjonalne zabiegi mechanicznego i ręcznego oczyszczania zębów i korzeni zębowych z kamienia nad i poddziąsłowego, który jest główną przyczyną chorób przyzębia u pacjentów.
Celem leczenia jest zahamowanie dalszej destrukcji tkanek poprzez redukcję bakterii i eliminację głębokich kieszonek przyzębnych. Najlepsze efekty uzyskuje się dzięki utrzymaniu pawidłowej higieny przez pacjenta oraz systematyczne wizyty kontrolne.
W fazie wstępnej (higienizacyjnej) leczenie rozpoczyna się od zabiegów profilaktycznych, wykonywanych przez profesjonalnie wyszkoloną higienistkę. Jej zadaniem jest kontrolowanie poziomu higieny jamy ustnej oraz pomiar odpowiednich wskaźników, który pozwoli ocenić faktyczny stan przyzębia. Leczenie jest tym skuteczniejsze, im lepiej opanuje się właściwe procedury codziennego dbania o zęby i dziąsła.

Powtarzane regularnie zabiegi skalingu i root planningu pozwalają często w sposób minimalnie inwazyjny zatrzymać proces zapalny.

W fazie chirurgicznej, w ciężkich postaciach choroby, kiedy leczenie w pierwszej fazie nie redukuje wystarczająco kieszonek przyzębnych, może być wskazane przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego. Umożliwia on dotarcie do głębiej położonych miejsc i dokładne ich oczyszczenie.

Redukcja patologicznych kieszonek, prawidłowa, codzienna higiena oraz regularna kontrola i profesjonalna profilaktyka znacznie zwiększają szanse na zachowanie naturalnych zębów, a także zmniejszają ryzyko wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych związanych z tą chorobą.
Dzięki mikrochirurgii periodontologicznej możemy skorygować m.in. nieregularną linię dziąsła, odsłonięte szyjki zębów, zbyt długie lub zbyt krótkie korony czy ubytek kości po usuniętym zębie. Istnieją oczywiście pewne granice w leczeniu, które omówimy podczas wizyty w naszym gabinecie

Niejednokrotnie to właśnie zabiegi periodontologiczne powodują, że korony porcelanowe zacementowane na implantach lub na własnych opracowanych zębach pacjentów wyglądają jak uzębienie naturalne. Również wykonujemy korektę girlandy dziąsłowej, poprawiając w ten sposób estetykę uśmiechu. (Zobacz przypadki w naszej galerii)

Wydłużenie korony klinicznej:

Poddziąsłowe złamanie ściany zęba lub próchnica, sięgająca głęboko pod dziąsło, nie muszą oznaczać utraty zęba! Uszkodzona powierzchnia powinna zostać odsłonięta przed zrobieniem odbudowy. Nawet najlepsze wypełnienie czy korona nie wystarczy na długo, jeżeli wykona się je głęboko pod dziąsłem, gdzie nie można dobrze czyścić zębów. Nagromadzenie bakterii może doprowadzić do nowej próchnicy, a także problemów periodontologicznych. Dzięki procedurze wydłużania korony, na nowo kształtuje się dziąsło i kość w celu uniknięcia tych samych problemów w przyszłości.

Zabieg służy również do korekty tzw. uśmiechu dziąsłowego („gummy smile”), kiedy podczas uśmiechania się widać za dużo dziąsła. Wydłużamy wtedy korony kliniczne zębów i przenosimy linię dziąsłową dowierzchołkowo, aby zmniejszyć ilość tkanki i bardziej wyeksponować zęby.

Przeszczepy dziąseł:


Przeszczepy dziąseł i tkanki łącznej znalazły szerokie zastosowanie w stomatologii estetycznej. Wykorzystujemy je w celu wyrównywania przebiegu dziąsła po zaniku kości, zmiany tzw. biotypu dziąsła, do pokrycia recesji zębów, kiedy odsłaniają się korzenie oraz bardzo często w implantologii dla poprawy estetyki i odtwarzenia utraconych tkanek wokół implantów.

Kiedy traci się jeden lub kilka zębów, dochodzi do ubytku kości i dziąsła. Miejsce to wygląda nieestetycznie, a późniejsza korona będzie za długa w porównaniu z sąsiednimi zębami. Dlatego też taki defekt powinien zostać skorygowany przed wykonaniem uzupełnienia. W tym celu stosuje się procedurę augmentacji wyrostka tkanką miękką i odbudowuje pierwotny zarys dziąsła. Nowy ząb będzie dzięki temu wyglądał naturalnie i będzie można go swobodnie myć.

Wzrost konkurencyjności i innowacyjności firmy Stomatologia Estetyczna Paweł Stachniak poprzez zakup innowacyjnego sprzętu umożliwiającego świadczenie usług stomatologicznych na najwyższym światowym poziomie